Hotspot Nedir ?

İngilizce bir sözcük olan ‘Hot-spot’, kablosuz hızlı internet bağlantısının yapılabildiği belirli bir coğrafi alana veya bölgeye verilen bir terimdir. Hot-spot’lar havaalanı, kafe, restaurant vb. kapalı alanlar veya kampüs alanlarında kullanılabilir. Hotspot sistemlerine şifresiz olarak bağlanabilirsiniz internette gezinmek istediğinizde size kullanıcı adı ve şifre soran bir sayfaya yönlendirecektir bu şekilde hizmet sağlayıcdan temin ederek kullanabilirsiniz. Bu uygulama en iyi örnek TTnet’in sağlamış olduğu wireless hizmeti olacaktır.

Hotspot Neden Kullanılmalı ?

Artık hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen internet erişimi daha kolay ve ulaşılır bir hâl aldı. Hotspot da kamuya açık yerlerde, wifi aracılığıyla hizmet aldığımız internet sunucusudur. Hotspot bağlantıları kablosuz modem, Router, UTM gibi aracılarla sağlanır.

Belirli bir lokasyonda internet hizmeti sağladığımız, bilinen adıyla ‘’Wi-Fi noktasıdır’’. Günümüzde bu hizmetten, halka açık yerlerde, café ve restoran gibi kamusal alanlarda ücretsiz bir kablosuz ağ yardımıyla yararlanılıyor. Sunulan bu internet bağlantısı radyo frekansları yardımıyla mobil cihazlarda kullanılır. Sinyalin gücüne ve yakınlığına bağlı olarak internet bağlantısının kalitesi de farklılık gösterir.

Hotspot, ücretsiz ve hayatı kolaylaştıran bir hizmet olsa da güvenlik açısından bazı riskler taşıyabilir. Bu sebeple kullanıcılara dijital cihazlarla internet ağından yararlanırken yalnızca güvenli ağlara bağlanmaları önerilir.

Biz CEYPC olarak, sahip olduğunuz Metro Ethernet, G.SHDSL veya ADSL&VDSL internet bağlantısı üzerinden, misafir ve müşterilerinize, WiFi teknolojisi ile belirli bir bölge kapsamında Kablosuz veya Kablolu Güvenli ağa erişim sağlıyoruz. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Project Info

  • Category: Network Hizmetleri
  • Client: Kers
  • Location: Usa
  • Surface Area: Skermset
  • Architect: Istiak
  • Completed Date: 2018
  • Year Of Complited: 50k

Brochures

Cras enim urna, interdum nec por ttitor vitae, sollicitudin eu erosen. Praesent eget mollis nulla sollicitudin.

Grow Your Business and Build Your Website or Software With Us.

Get In Touch
error: İzinsiz İçerik Kopyalamak Engellenmiştir.
error: İzinsiz İçerik Kopyalamak Engellenmiştir.