Bilgisayar Tamiri

Gelişen teknolojiler ile birlikte bilgisayarların yazılımları ve donanımları da gelişmektedir. Dolayısıyla mevcut bir bilgisayar, bir süre sonra her ihtiyacı karşılayamayacak duruma gelebilir.

Özellikle standart donanımlara ve özelliklere sahip sıfır bilgisayarlar, titizlikle seçilmedikleri takdirde temel işlemler dışındaki özel ihtiyaçlara uzun süreli çözüm üretemezler. Bu noktada özel ihtiyaçlar için özel bilgisayarlar gereklidir. Bilgisayar toplama hizmeti almak ise bu konu için en etkili çözümdür.

Bilgisayar Tamiri Hizmetlerimiz Nelerdir?

 

Bilgisayar servisi arayışı içerisine giren insanlar genellikle evlerine yakın kurumları tercih ederek bilgisayarını uzak bölgelere taşıma derdinden kurtulmak ve zaman kaybetmemek istemektedirler. Cey PC  ise kapıda bilgisayar tamiri hizmeti sunarak müşterilerinin sorunlarını hızlı bir şekilde, kalıcı olarak yerinde çözmektedir. Böylece hem zamandan kazanmış olursunuz hem de ufak sorunlarınızın için bilgisayar servisi çalışanlarına cihazınızı bırakmak zorunda kalmazsınız.

Bilgisayarlar hem kullanıma bağlı olarak hem de zamanla eskimekte ve bazı problemler çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlarda bilgisayar tamiri tercih etmek sizler için uygun olacaktır. Cihazınız için uzun ömürlü çözümler sunma garantisi veren bilgisayar servisi çalışanları bunun yanında alanında uzman kişilerden oluşmalıdır. Cihazınızı tecrübe sahibi olmayan herhangi bir eğitim almamış bilgisayar servisi yetkililerine teslim ederseniz, başınıza daha büyük dertler açabilirsiniz. Bu sebeple bilgisayar mühendislerinden oluşan ve bilgisayar tamiri sektöründe ayrıcalıklı bir hizmet sunmayı hedefleyen CeyPC tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır.

Alanında uzman ekibiyle uzun yıllardır bilgisayar tamiri üzerine hizmet veren CeyPC Bilişim hem donanımsal hem de yazılımsal problemlerinize çözüm üretmektedir. Bütün marka ve modeller için bilgisayar tamiri işlemlerini profesyonel ekipmanlar kullanarak kısa sürede çözen kurum, çözemediği herhangi bir sorun olduğunda ise müşterilerinden ücret talep etmemektedir. Yerinde bilgisayar tamiri hizmeti almayıp, sorununuzun çözümü için bilgisayarınızı servise bıraktığınızda ise probleminiz ortalama 1 iş gününde sonuca kavuşturulmaktadır. Cey PC sunduğu bilgisayar servisi hizmetlerinden bazıları ise;

 • Ekran kartı tamiri

 • Anakart tamiri

 • BIOS ve IO programlama

 • BGA reballing

 • Chipset değişimi şeklindedir.

 

Ekran Kartı Tamiri

Bilgisayar servisi arayan insanların büyük çoğunluğu ekran kartı problemi yaşamaktadır. Bu noktada kartınızın çalışmıyor oluşunun birden fazla nedeni olabileceğinden tam olarak sorunu saptamak için alanında uzman kişilere başvurmanız yararınıza olacaktır. Tam da bu aşamada her biri bilgisayar tamiri konusunda tecrübe sahibi Cey PC teknisyenleri ekran kartı tamirini profesyonel bir şekilde yapmakta ve kesin çözümler getirerek benzeri problemler yaşamanızın önüne geçmektedir. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarınızın servisteki incelemelerinin ardından, ekran kartı tamirinin söz konusu olmadığı durumlarda ise garantili ürünler temin edilerek değişim işlemi gerçekleştirilmektedir. Konuyla ilgili bilgisayar tamiri uzman ekiplerinden geri dönüş almak isterseniz sayfamızda bulunan formu doldurabilirsiniz.

Bilgisayar tamiri yetkililerine göre ekran kartında bir sorun olduğunu belli eden bazı belirtiler bulunmaktadır. Bilgisayarınızda bu belirtiler ortaya çıktıysa biran önce tamir veya değişim işlemi gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Zamanında yapılan müdahaleler sizi değişimden kurtarmakta ve bilgisayar tamiri işlemi ile ekran kartınızı kullanmaya devam edebilmenizi sağlamaktadır. Bu da daha yüksek maliyetlerden kurtulmanızı mümkün kılmaktadır. Bilgisayar tamiri hizmeti veren kurumlara göre kartınızda problem olduğunun bazı belirtileri ise;

 • Bilgisayar ilk açıldığında ekran kartı fanından yüksek bir sesin gelmesi,

 • Bilgisayarın kullanımı esnasında belirli bir süre ekranın kararıp tekrar normale dönmesi,

 • Bazı oyunların sürekli yeniden başlatma hatası vermesi,

 • Bazı pencerelerde kısa veya uzun süreli donmalar şeklindedir.

Bilgisayar servisi firmaları ekran kartlarının bazı durumlarda yukarıda yer alan belirtilen hiç birini göstermeden arızalanabildiğini görmüştür. Bu gibi durumlarda ise sorunun kartta olup olmadığının tespiti için bilgisayar servisi, çalışan bir ekran kartını çalışmayan cihaza takmakta ve problem tespit etmektedir. Aklınızdaki soruların cevaplarını bulmak ve uzman ekiplerce bilgisayar tamiri almak isterseniz form doldurabilir, yetkililer tarafından hemen geri dönüş alabilirsiniz.

Ekran kartının sorunsuz bir şekilde çalışması ve bilgisayar servisi arayışına girmemek adına alınabilecek bazı önlemler bulunmaktadır. Bu basit ancak etkili önlemler sizi yeni bir ekran kartı alma yükünden veya bilgisayar tamiri arayışından kurtaracak etkiye sahip olabilmektedir. Bu önlemlerden bazıları;

 • Bilgisayar uzun süre sıcak bir ortamda bulundurulmamalı, doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalı,

 • Kullandığınız cihaz dizüstü ise sürekli şarjda kullanılmamalı,

 • Uzun saatler kullanılacaksa mutlaka bir soğutma sistemi kullanılmalı,

 • Düzenli aralıklarla tüm fanların temizliği bilgisayar tamir servisleri tarafından yapılmalı

 • şeklinde sıralanabilir.

 

Anakart Kartı Tamiri

Bilgisayar servisi çalışanlarının en sık karşılaştığı sorunlardan biri de anakart arızalarıdır. Bu kart birçok devreyi bünyesinden barındırdığından son derece önemli birçok görevi üstlenmektedir. Gelişen teknoloji ve işinde uzman kişilerin edindiği tecrübeler sonucu bilgisayar servisi anakart tamiri yapılabilmektedir. Ancak bu konuda yeterli ekipman donanımına sahip olmayan bilgisayar servisi hizmeti veren kurumlar tarafından yapılan tamirler daha büyük masraflara yol açabilmektedir. CeyPC  ise her biri alanında eğitimli ekibi ile garantili bilgisayar tamiri işlemi gerçekleştirmekte ve aynı sorunun tekrar etmemesi için profesyonelce hizmet vermektedir.

Bilgisayar servisi yetkililerine göre anakartlar üzerinde barındırdığı; işlemci, ram, ekran kartı, ses kartı veya sabit disk sebebiyle arıza çıkarma olasılığı yüksek bir parçadır. Üzerinde barındırdığı bu bileşenlerden birinin problem çıkarması anakartın çalışmayı durdurmasına sebep olabilmektedir. Bilgisayar tamiri yapan işletmeler bu parçaların onarımını yaparak kullanılmaya devam etmesini sağlayabilmektedirler. Bazı durumlarda ise yüksek maliyetlere sebep olabilecek kusurlar ortaya çıkabilmekte ve parça değişimi kaçınılmaz olmaktadır. CeyPC de sunduğu bilgisayar servisi ile anakartınızdaki problemin ne olduğunu kısa sürede bulmakta ve onarımını hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bilgisayar servisi arayışına girmeden önce problemin anakartta olup olmadığını anlamanızın birkaç yolu vardır. Bunlar

 • Bilgisayarın açılmaması veya belirli bir süre kullanıldıktan sonra aniden kendini kapatması,

 • Kablosuz internet bağlantısının çalışmaması

 • Uzun süreli kullanımların ardından ekranda kaymaların yaşanması,

 • Bilgisayarın gereğinden fazla ısınması,

 • Ekran görüntüsünün aniden gitmesi,

 • Bilgisayardan daha önce gelmeyen garip seslerin gelmeye başlaması şeklindedir.

 

Bilgisayar tamiri hizmeti veren kurumlar anakartta problem çıkmasının sebebinin; bilgisayarın düşmesi, darbeye maruz kalması veya çalışır durumdayken sıvı dökülmesi olabileceğini söylemektedirler. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında cihazınızı kontrol etmeli ve herhangi sakıncalı bir durum fark ettiğinizde bilgisayar servisi yetkililerine başvurmanız önerilmektedir. Cey PC yıllardır edindiği tecrübe sayesinde anakarttaki tüm sorunlarınızı çözmekte ve bilgisayar tamiri alanına getirdiği yeniliklerle memnuniyet garantisi sunmaktadır. Hemen iletişim formu üzerinden irtibata geçerek tüm problemlerinizin çözümü için bilgisayar servisi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

BIOS ve IO Programlama

 

BIOS, bilgisayarın tüm giriş ve çıkış işlemlerinin yapılabilmesini sağlayan bunun yanında bu işlemleri kontrol ederek herhangi bir sorunun ortaya çıkmasını engelleyen bir tür yazılımdır. Daha anlaşılır bir biçimde özetleyecek olursak bilgisayarlara takılan; fare, klavye, yazıcı veya kulaklığın, işletim sistemi ile arasındaki veri alışverişini sağlamaktadır. BIOS yazılımı bilgisayarların kalıcı belleği olan ROM’a yüklü olarak gelmektedir. Ve bu noktada bilgisayar servisi çalışanları bu bilgilere sahip olmalıdırlar. Aksi takdirde yanlış onarım yaparak büyük sorunlara sebebiyet verebilmektedirler.

BIOS arızalarının ortaya çıktığını ve bilgisayar servisi tercih etmeniz gerektiğini anlamanın en kolay yolu güç düğmesine bastığınızda bilgisayarınızın hiç bir şekilde açılmamasıdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılan en büyük hata ise BIOS ve IO proglamlama işlemi yerine sorunun başka bir parçadan kaynaklandığını iddia eden bilgisayar tamiri hizmeti veren kurumlara güvenmektir. Kullanıcıların genellikle müdahale edilmesini istemediği BIOS’lar, alanında uzman bilgisayar tamiri tarafından yapıldığında hiç bir sorun çıkarmadan çalışmaya devam edebilmektedir. Bu nedenle yetkili bilgisayar servisi hizmeti veren kurumları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Cey PC BIOS ve IO programlama da kullanmış olduğu cihazları ve nitelikli ekipleri ile bilgisayar servisi alanında kendini ispatlamıştır. Eğer bilgisayar servisi desteği almayı düşünüyor ve problemin tam olarak nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız yapmanız gereken tek şey form doldurarak bilgisayar tamiri uzman çalışanlarından geri dönüş almak olacaktır

 

Chipset Değişimi

 

Anakartta bulunan ve bilgisayarların çalışmasında ana etken olan iki adet chipset bulunmaktadır. Bunlar Güney Köprüsü ve Kuzey Köprüsü’dür. Bu iki çip arızalandığında ekran 2 veya 3 bölünmüş bir şekilde görünmekte ve bilgisayara bağlanan klavye, mouse gibi parçalar fonksiyonlarını yerine getirememektedir. Bu sebeple bilgisayar tamiri arayan kişiler çoğunlukla chipset’lerinde meydana gelen sıkıntılardan dolayı sorun yaşamaktadır. Bilgisayar servisi çalışanları özellikle notebookların ekran kartları ve anakartlarındaki çiplerin arızalandığını söylemekte ve bu arızanın kısa sürede tespit edilip bilgisayar tamirini yapacak olan uzmanlar tarafından çözülmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu işlemin gecikmesi diğer çiplerde de sorunların oluşmasına sebep olmakta ve devrenin tamamen çalışmayı durdurmasına neden olarak bilgisayar servisi dahi cihazı göremeden büyük hasarlar almasına yol açmaktadır.

Birçok bilgisayar tamiri chipset sorunlarının çözümünü anakartı tümden değiştirmekte bulmaktadır. Bu işlem doğru olsa da, eğer bilgisayar tamiri yapacak olan servis, gerekli alet ve ekipmana sahip ise arızalı olan chipsetin değişimini gerçekleştirebilmektedir. Bu da çok daha düşük maliyetler ile bilgisayar servisi çalışanlarının cihazınızı yeniden çalışabilir duruma getirmesini sağlamaktadır. Sizler de en son teknolojiyi kullanarak sorunları tespit edip en kısa sürede çözen Cey PC tercih edebilir, her biri alanında uzman olan bilgisayar tamiri yapan teknisyenlerden yardım alabilirsiniz. Bilgisayar servisi konusunda kendini her geçen gün geliştiren kurum, birçok probleminizi hızlıca çözebilecek donanıma sahiptir.

Bilgisayar Tamir Servisi Konusunda Ne Gibi Güvenceler Sunuyoruz?

 

Cey PC, bilgisayar tamiri alanında uzun yıllardır çalışmalarını sürdürmekte ve teknolojiyi yakından takip ederek en güncel ekipmanları kullanmaktadır. Tüm donanımsal ve yazılımsal problemleri büyük bir titizlikle çözen bilgisayar servisi, müşterilerini onarım veya parça değişiminden önce bilgilendirmekte ve onay aldıktan sonra işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu durumda haberiniz olmadan bilgisayar tamiri işlemleri yapılmamakta ve bütçenizi aşacak durumları önceden öğrenmektesiniz. Cey PC, bilgisayar servisi çalışanları tarafından çözülemeyen herhangi bir problem için sizlerden ücret talep etmemektedir. Bunun yanında bilgisayar tamir işlemleri 1 iş gününde yapılmakta ve işlerinizi aksatmadan devam edebilme şansına sahip olmaktasınız.

Sahip olduğu kalifiye elemanları ile bilgisayar tamiri işlemlerini nokta atışı yaparak çözüme kavuşturan Cey PC , benzeri problemleri bir daha yaşamamanızı sağlamaktadır. Müşterilerinin sorunlarını en az maliyetle çözme gayesi taşıyan kurum bu sayede bilgisayar servisi konusunda adından sıkça söz ettirmektedir. Bilgisayar tamiri arayışınız varsa yapmanız gereken şey iletişim formunu doldurarak yetkililerden detaylı bilgi alarak sorununuzun uzman ekipler tarafından çözülmesini sağlamak olacaktır. Evinizdeki kullandığınız laptopların veya şirketinizde bulunan notebookların herhangi bir arızası varsa Cey PC bilgisayar tamiri konusunda yetkin çalışanları ile kusursuz bir hizmet sunacağının garantisini vermektedir.

Bilgisayar Servisi Fiyatları Ne Kadar?

Bilgisayar tamiri için, genellikle yapılacak işlem için önceden fiyat paylaşmamakta ve problemin tespit edilmesinin ardından işlem ücret bilgisi vermektedir. Piyasada çok ucuza bilgisayar tamir servisi hizmeti sağlayan kuruluş olduğu gibi yüksek ücretler talep eden kurumlarda bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus; yapılacak bilgisayar tamiri servisi işlemlerinin müşteriye açıklanması ve fiyatların arıza tespitinden sonra şeffaf bir şekilde müşteri ile paylaşılmasıdır. Sektörde bilgisayar tamiri servisi için ortalama fiyatlar önceden araştırılmalıdır. Şayet bir bilgisayar tamiri servisi size ortalamanın altında bir fiyata arızanızı çözeceği garantisini veriyorsa orada durup düşünülmelidir.

Bazı bilgisayar servisi hizmeti veren kuruluşlar ise problemleri kısa vadede çözse de ilerleyen tarihlerde aynı sorunlar tekrar baş göstermektedir. Bu gibi durumlar bilgisayar servisi tercihi yapan kişilerin araştırma yapmadan seçim yaptığını göstermektedir. Öncelikle yapılması gereken bilgisayar servisi çalışanlarının bu sektörde ne kadar süredir hizmet verdiğini öğrenmek olmalıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bilgisayar servisi hizmeti sunan kurumun ne derece kurumsal olduğudur. Probleminizi çözemediği halde sizden ücret talep eden bilgisayar servisi yetkilileri ise cihazınızı aldıkları gibi size teslim edebilmektedirler.

Bu gibi tatsız durumlarla karşılaşmamak ve kötü bir bilgisayar servisi deneyimi yaşamak istemiyorsanız işinin ehli olan kuruluşları araştırarak bulmanız gerekmektedir. Bilgisayar servisi sektöründe uzun yıllardır aynı çizgide ilerleyen ve memnuniyet garantisi veren Cey PC, bilgisayar servisi ihtiyaçlarınızın tamamını karşılamakta ve belirlediği fiyat politikası ile müşterilerinin takdirini toplamaktadır. Sizler de bilgisayar servisi tercih etmek istiyor ama sorunsuz bir deneyim yaşamak istiyorsanız Cey PC ile hemen irtibata geçebilirsiniz.

Cey PC  ise daima en uygun fiyatlarla her türlü bilgisayar tamir servisi işlemlerini, gerek evinizde gerek ofisinizde gerekse kendi servisinde en kısa zamanda gerçekleştirmektedir. Bu noktada müşteriden onay alınmadan onarım veya değişim işlemlerine başlanmamakta ve talep edilecek bilgisayar tamir servisi ücreti konusunda müşteri önceden bilgilendirilmektedir. Sizler de bilgisayar tamir servisi konusunda aklınızda yer alan soruların cevaplarına ulaşarak profesyonel bir destek almak isterseniz hemen formu doldurabilirsiniz.

Brochures

Cras enim urna, interdum nec por ttitor vitae, sollicitudin eu erosen. Praesent eget mollis nulla sollicitudin.

Grow Your Business and Build Your Website or Software With Us.

Get In Touch
error: İzinsiz İçerik Kopyalamak Engellenmiştir.
error: İzinsiz İçerik Kopyalamak Engellenmiştir.